hosting menu left
hosting menu right

hbh mebeli logo

Анкети

от къде разбрахте за сайта?
 

Спални-HBH

 

 

Фирмата предлага тапицирани

табли за спални

 

19062010102

 

 

 Голямо разнообразие на

спални и спални комплекти

 


 

 

 

Детски стаи обзавеждане ПДФ Печат Е-мейл
Мебели - Мебели по поръчка
Понеделник, 10 Май 2010 06:48

G58  Въпреки че мебелите за деца и тези за

  възрастните по предназначение изпъл-

  няват аналогични функции - за сядане,

  за почивка, за спане, за прибиране на

  вещи и др., между тях има определена

  разлика. Тази разлика не е само в размерите

за отделните възрастови групи, но се дължи на редица характерни

особености при детето.

                                   Необходимостта децата да имат своя стая или отделен кът е предпоставка детските мебели да бъдат независими по външен вид от останалите мебели дома или стаята.

                                   Характерните особености на конструкциите на детските мебели са лекотата, закръглените ръбове с оглед на тяхната безопасност, свежите тонове на покритията и др. Оразмеряването също е различно за децата в ранна и юношеска възраст. Естествено не трябва да забравяме и лесната подръжка на повърхностите.

                                  Необходими за малкото дете мебели са: малко легло или люлка, шкафове за бельо и детски промадлежности, място за съхранение на играчки, столче и масичка. Леглото може да се изработи от плътни плоскости и отпред рашетка или изцяло от рашетки. Всички открити ръбове и ъгли се заоблят. Повърхностите трябва да са добре шлифовани боядисани или лакирани.

                                 При обзавеждането на детско-юношеската стая не винаги се разполага с достатъчно място, особено ако децата са две. Това налага използването на конструкция, където леглата са едно върху друго ( двуетажни ).

                                 Корпусните мебели с различно функционално предназначение за детската стая, като шкафове и ракли, гардеробчета, шкафчета за играчки, библиотечки, бюра и т.н., са аналогични като при възрастните, но размерите трябва да са съобразени с възрастовата група. За предпочитане е повърхностите да бъдат в свежи цветове.

                               С две думи трябва да обърнем особено внимание, когато обзавеждаме детска стая, защото тя се явявя едно от най- важните помещения в нашия дом.

 

 

 

 

LAST_UPDATED2
 

МАТРАЦИ

matrak.latex.iadro_1

 

 

10 % отстъпка

НА МАТРАЦИ "ЕКОН"

Фирмата предлага високо-

качествени матраци И

ПОДМАТРАЧНИ РАМКИ.




website hosting main area bottom

Изграден с помощта на Joomla!.
Warning: call_user_func(tdo) [function.call-user-func]: First argument is expected to be a valid callback in /h3/home/hbhmebel/public_html/templates/themza_j15_23/html/pagination.php on line 153
Valid XHTML and CSS.